12.05.2020Увага! Сезон гроз.

Шановні абоненти та гості сайту, хочеться в чергове Вам нагадати про правила користування електроприладами під час грози.

Гроза є некерованим стихійним природним явищем. Вона здатна пошкодити велику частину пристроїв мережі. Грозовий розряд між хмарами, в прилеглому районі, здатний вивести з ладу велику частину мережевої апаратури та комп’ютерів. Це відбувається в момент розряду блискавки, через виникнення електромагнітної індукції і струмів розтікання в будь-яких металевих провідниках. При цьому комп’ютер піддається ризику, як з боку підключеного проводу комп’ютерної мережі, так і з боку електроживлення.


Не треба забувати про те, що потрібно:

  • від’єднати кабель від мережевої карти комп’ютера (маршрутизатора, бездротової точки та ін.);
  • відключити мережевий кабель живлення від комп’ютера;
  • відключити мережевий кабель живлення від ТВ, або ТВ-приставки.
    якщо антена підключена до ТВ-тюнера комп’ютера – вимкніть і її. Якщо ви надовго залишаєте будинок, вимкніть мережевий кабель і кабель 220В від системного блока.

Під час дощу використання мережі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ. В грозу необхідно відєднати від мережі 220в усі єлектричні пристрої. Також, важливим моментом треба враховувати те, що під час дощу через пошкодження Вашого інтернет-кабелю є ймовірність потрпляння води в комп’ютер / роутер / ноутбук. Що власне, неминуче, виведе його із стану. Якщо із вашого інтернет-кабелю витікає вода, повідомте про це на технічну підтримку.

За пошкодження Вашого обладнання, через блискавку / воду / туман / спеку або іншi природнi явища, – адміністрація мережі відповідальності не несе.